3DS Max – zrobisz wszystko, co tylko chcesz

Wśród licznych programów do tworzenia animacji i modeli 3D, zasłużoną renomą cieszy się 3DS Max. Jest to program dla profesjonalistów, stworzony przez Autodesk, czyli firmę od lat dostarczającą zaawansowane oprogramowanie tego typu. Co cechuje 3DS Max 2016?

Nowe wersja, nowe możliwości
3DS Max w wydaniu na rok 2016 to nowe funkcje: Camera sequencer, Dual Quaternion skinning oraz wsparcie dla bibliotek OpenSubdiv i renderowania A360. Całkowicie nowe narzędzie to Max Creation Graph. Usprawnieniem dla użytkownika jest współdzielenie cieniowania między programami 3ds Max, Maya i Maya LT, co umożliwia funkcja ShaderFX, wzbogacona w stosunku do poprzednich wydań o kolejne opcje, jeszcze bardziej ułatwiające pracę. Wszystkie te nowe możliwości z pewnością docenią przede wszystkim ci użytkownicy, którzy już pracowali na 3DS.

Co 3DS oferuje użytkownikom?
3DS Max 2016 dostępny u dystrybutora PCC Polska to możliwość stworzenia praktycznie wszystkiego, co tylko zaplanuje w głowie konstruktor. Wysokiej jakości, trójwymiarowe animacje, skomplikowane modele 3D, organizacja produkcji – żaden problem. Aplikacja posiada zarówno rozbudowane opcje dotyczące modelowania, jak i samych animacji. W tym drugim przypadku oferuje realistyczne efekty fizyczne i oświetlenia, animacje cząsteczkowe czy wypełnianie. Co ważne – interfejs użytkownika jest w pełni konfigurowalny, można więc dostosować go pod swoje potrzeby.
Tworzenie modeli i tekstur odbywa się przy użyciu takich funkcji jak chmura punktów, fazowanie kwadratowe, tworzenie obiektów parametrycznych i organicznych. Jest także możliwe modelowanie oparte na wielobokach, splajnie i NURBS

Jak wykorzystać 3DS Max?
Aby w pełni wykorzystać tą aplikację, warto zapoznać się z zamieszczonymi na stronie programu poradnikami, wprowadzającymi krok po kroku we wszystkie funkcje. Ponadto w internecie znajdują się instrukcje od samych użytkowników, dzięki czemu można poznać poszczególne możliwości programu, a ponadto zadać pytanie w kwestii, jaka sprawia problem. Opanowanie 3DS Max 2016 wymaga sporo czasu, jednak nic dziwnego, biorąc pod uwagę możliwości, jakie ten program oferuje swoim użytkownikom.

Gdzie kupić 3DS Max?
3DS Max 2016 dostępny jest w systemie subskrypcji. Może być to opłata miesięczna, kwartalna lub roczna. Najbardziej opłacalna jest roczna, ponieważ w przeliczeniu na miesiące wychodzi taniej niż pozostałe. Zakupu można dokonać na oficjalnej, polskiej stronie tego programu lub też u licznych resellerów, jakich można znaleźć w sieci.
Przed zakupem można wypróbować możliwości programu dzięki 30-dniowej wersji próbnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *