Gry komputerowe to rozrywka, po którą sięga coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego – dawno już minęły czasy, w których gry komputerowe były uznawane za niezbyt wymagającą rozrywkę, która przystoi tylko dzieciom, które nie mają nic ciekawszego do roboty. Gry komputerowe rozwijają wyobraźnię, zmuszają do myślenia i budzą w nas instynkty taktyczne, a także rozbudzają w nas swoistą multizadaniowość oraz poprawiają refleks. Ale przecież nie dlatego sięgamy po gry.
Dlaczego gramy w gry komputerowe?
Odpowiedź na to pytanie jest zarówno prosta, jak i złożona. Gramy, bo chcemy się rozerwać. A dlaczego wybieramy akurat taką formę rozrywki? Dobre gry komputerowe mają często iście hollywoodzki budżet wykonania, a kolejki po nie ustawiają się już na wiele godzin przed oficjalną premierą. Gry łączą ludzi – tworząc swoiste społeczności skupione wokół jakiejś gry. W takich sytuacjach często znajomość wirtualna, znajomość oparta tylko na tym, że gramy w ten sam tytuł przeradza się w prawdziwą znajomość, również na gruncie realnym, a nie tylko wirtualnym. Ludzie grają i grać będą. Statystycznie sięgamy po gry coraz częściej, a tytułów w każdym roku wydaje się coraz więcej. W takiej sytuacji zawód projektanta gier komputerowych wydaje się nad wyraz kuszący dla każdego fana tematu.
Jak projektować gry?
Projektowanie gier komputerowych to złożony proces, nad którym siedzi cały sztab ludzi. Zaprojektować trzeba przecież wszystko od a do z – w praktyce oznacza to mnóstwo pracy, rysowania, pisania i tworzenia kolejnych linijek kodu. Gdzie się tego nauczyć? Popularne i coraz częściej proponowane przez różne uczelnie są kursy projektowania gier. Co roku przyciągają coraz więcej pasjonatów, którzy chcą tworzyć wirtualne światy i którzy chcą zgłębić wszystkie tajemnice 3ds max, czyli najpopularniejszego programu, który powstał w celu tworzenia trójwymiarowej grafiki i animacji – bardzo często używany właśnie przy projektowaniu gier komputerowych. Kursy tego typu nie należą do najłatwiejszych, jednak na pewno należą do opłacalnych w dłuższym rozrachunku.