Nowy V-Ray 3.0

Renderowanie jest najczęściej omawianie w kontekście projektowania 3D. W grafice komputerowej stosuje się zamienne nazwy tego procesu, takie jak prezentacja lub obrazowanie.
Krótko mówiąc, jest to proces przetwarzania grafiki 3D w gotowy do wyświetlenia obraz 2D.

Czynność ta jest trudna i pracochłonna, jednak właściwie każdy program 3D wykona to za nas. Od nas zależy tylko przygotowanie modelu. Warto pamiętać, że renderowanie i modelowanie są oddzielnymi procesami. W renderingu najczęściej wykorzystywaną metodą jest śledzenie promieni. Dość często używa się również różnego typu metod oświetlenia oraz obrazowania.

V-Ray 3.0 to niezwykle wydajny silnik renderujący. Interefejs został wzbogacony. Użytkownik może szybko i łatwo uzyskać dostęp do najważniejszych funkcji. Ma również trzy możliwosci wyboru interfejsu, takie jak podstawowy, zaawansowany oraz ekspert.

Podstawowymi opcjami są cieniowanie, oświetlenie, efekty specjalne, optymalizacje oraz oczywiście renderowanie. Każde z tych narzędzi jest w pełni rozbudowane i pozwala na szybkie tworzenie oraz edycję obrazów 3D. Są one w pełni realistyczne, co daje kolejną zaletę korzystania z niego.

Co istotne, wprowadzono możliwość renderingu progresywnego, który jest zgodny ze wszystkimi opcjami pluginu. Osoby korzystające z V-Ray 3.0 mają możliwość wykorzystania uniwersalnych plików na różnych platformach.

Obsługa renderingu GPU zaczęła być stosowana, gdyż dotychczasowe metody (czyli wykorzystanie CPU), nie przynosiły oczekiwanej wydajności.
Karta graficzna posiada również procesor, stąd pomysł na jej wykorzystanie w renderingu. W efekcie znacząco poprawiła się jakość.

V-Ray 3.0 również dostrzega znaczenie tej kwestii. Specjalista rozwoju oprogramowania tego silnika, ocenia że z czasem obliczenia CPU zostanie całkowicie wyparte na rzecz GPU.

Reasumując, osoby, które zajmują się renderingiem z chęcią wybierają rozwiązania proste i skuteczne. V-Ray 3.0 jest jednym z nich. Szeroka gama zalet sprawia, że jest on niezwykle cenionym narzędziem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *