V-ray – narzędzie renderujące

Możliwość wykonywania profesjonalnych wizualizacji jest niezwykle istotna w wielu różnych dziedzinach. Powszechnie korzystają z niej niektórzy artyści, choć jest ona zdecydowanie najważniejsza dla osób pracujących w pracowniach architektonicznych – jedynie dzięki temu można przedstawiać klientom ewentualne efekty realizacji konkretnych projektów. Trudno jest zatem dziwić się temu, że na rynku można obecnie znaleźć tak wiele różnych programów stanowiących rozbudowane narzędzia do wykonywania takich zadań. Program V-Ray jest jednym z nich; śmiało możemy powiedzieć, że zarówno pod względem swojej wydajności jak i funkcjonalności zalicza się on do absolutnej czołówki.

V-Ray jest przede wszystkim bardzo uniwersalnym programem, który z powodzeniem może być wykorzystywany właściwie wszędzie tam, gdzie tylko istnieje potrzeba przygotowywania profesjonalnych wizualizacji. Kolejną bardzo ważną jego cechą jest wysoka jakość wszystkich wykonywanych za jego pomocą wizualizacji. Za wielki atut programu może być uznana ogromna prędkość renderowania, właściwie niespotykana w żadnych innych aplikacjach tego typu. Dzięki tak dużej wydajności możliwe jest wykonywanie wizualizacji z najróżniejszymi szczegółami obrazu, które zawsze są tu doskonale widoczne. Stosowanie BRDF Material pozwala także na uzyskiwanie doskonałych efektów świetlnych.

O tym, że program ten jest naprawdę zaawansowanym narzędziem może świadczyć fakt, że obecnie jest on praktycznie standardem stosowanym przy wielu zaawansowanych pracach – między innymi to z niego korzystano przy słynnej produkcji Avatar. Program ten posiada szerokie grono zwolenników na całym świecie, którzy stale korzystają z każdej najnowszej jego wersji.

Można zatem powiedzieć, że V-Ray jest narzędziem przeznaczonym dla najbardziej wymagających już użytkowników. Jego cena, w zależności od wersji, wynosi około 3 tysięcy złotych – jego zakup można potraktować jako doskonałą inwestycję, która znacznie poszerzy nasze możliwości w działalności tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *